Szűz Mária, Jézus Anyja, Magyarország védőszentje

Mária, a názáreti lány. - Szűz Mária egy kis faluban, Názáretben élt. Menyasszonya volt egy József nevű ácsnak. Gábor arkangyaltól tudta meg, hogy Ő lesz a Messiás édesanyja. Eleinte nem értette, hogyan történhet ez. Isten tervére azonban igent mondott

Mária, az Úr Jézus édesanyja. - Amikor Jézus 30 éves lett, elhagyta a családi házat, és tanítani kezdett. Édesanyja, amennyire tehette, szerető gondoskodással követte a fiát. Nagypénteken fájdalmas szívvel állt ott Jézus keresztje alatt.

Az Úr Jézus gondoskodott édesanyjáról: János apostolra bízta őt. Szűz Mária pedig minden kereszténynek édesanyja lett.

Mária, Istenszülő. - Jézus Krisztus az Isten Fia. Ezért édesanyját, Szűz Máriát az Egyház így nevezi: Istenszülő. Különleges tisztelettel övezzük őt. Ünnepeket szentelünk neki, és imáinkban segítségét kérjük.

-  Szűz Mária különösen kedves a mi magyar népünknek: Boldogasszony Anyánknak szólítjuk őt, amióta Szent István király ezer évvel ezelőtt neki ajánlotta hazánkat. - Nagyon szeretik és tisztelik a Szűzanyát a magyar görög katolikusok is. A Máriapócsi Kegytemplomban háromszor könnyezett az Istenszülő Szűz ikonja. A Máriapócs Nemzeti Kegyhely rendezvényein ,évente ma is több tízezer ember imádkozik együtt magyarok és külhoniak.

T S